Respirátor Respilon VK RespiPro Nano FFP2 béžový

 
Výprodej Splňuje nařízení MZ Efekt lupa
 • 1 z 8
 

Druhá generace samosterilizačního nano respirátoru VK RespiPro je certifikovaným respirátorem třídy FFP2. Druhá generace VK RespiPro využívá nový typ záušních gumiček, které jsou pružnější, neřežou, netlačí za ušima, a zajišťují tak maximální komfort při jeho nošení. VK RespiPro je samočistící respirátor, který viry nejen zachycuje, ale i efektivně deaktivuje, a to díky vrstvě nanovlákna a akcelerovanému oxidu mědi. Dostupný ve dvou velikostech M a L. Vyrobeno v ČR - Brno. VK respipro je ta správná volba pro horké dny.

 

Dostupnost Skladem (3 ks)
Varianta
Můžeme doručit do
25.6.2024
Běžná cena 525 Kč
Ušetříte 126 Kč (–24 %)
Cena 330 Kč bez DPH
399 Kč    
Značka Respilon
Kategorie Respirátory a roušky
Záruka 2 roky
 

Samosterilizační nano FFP2 respirátor VK RespiPro druhé generace

Díky svým unikátním vlastnostem, jako je filtrace virů, deaktivace virů, nízká váha a prodyšnost, poskytuje druhá generace VK RespiPro dlouhodobou a opakovanou ochranu každému uživateli. Dopřejte své imunitě neustále spolehlivý firewall!

Nanovlákenný respirátor VK RespiPro druhé generace je respirátor třídy FFP2 NR chránící uživatele před vlivem škodlivých patogenů z okolního prostředí. Je plně certifikovaný dle normy EN 149:2001+A1:2009.

 • Nanovlákenná membrána se záchytem virů.
 • Akcelerovaná měď ve vnitřní i vnější vrstvě respirátoru efektivně deaktivuje viry z okolí i ze strany samotného uživatele.
 • Díky samosterilizační technologii nevyžaduje žádnou další údržbu.
 • Eliminuje rizika kroskontaminace (zanesení viru vlastním dotykem na respirátor či infikování se během jeho manipulace s ním).
 • VK RespiPro druhé generace je ekologické a ekonomické řešení. Ekologické, protože ho můžete nosit opakovaně a ekonomické, protože hodina adekvátní ochrany vychází na méně než 5,50 Kč.
 • Za předpokladu, že respirátor používáte 5-6 hodin denně, vydrží vám až 1 týden.
 • Anatomický tvar a nosní klip zajišťují perfektní přilnavost k obličeji, takže nedochází k nežádoucímu podsávání vzduchu.
 • Nanovlákenný respirátor je lehký a prodyšný, proto se přes něj dobře dýchá i mluví.
 • Na obličeji drží masku nová generace záušních gumiček. Díky výborné elasticitě a kulatému tvaru jsou gumičky pružnější, neřežou, netlačí za ušima, a zajišťují tak mnohem vyšší komfort při nošení respirátoru.
 • Samotná velikost masky zůstává stejná, nezměnila se. Díky novým pružnějším gumičkám můžete nabýt dojmu, že oproti původnímu VK RespiPro je druhá generace „větší“. V případě potřeby můžete pro lepší přilnavost respirátoru sepnout záušní gumičky za hlavou pomocí přiložené plastové spony. Šetrné řešení také při dlouhodobějším nošení.
 • Vyrobeno v ČR v Brně

nano-respirator-ffp2-vk-respipro-druha_generace

Na co se u druhé generace VK RespiPro můžete těšit?

Všechny výrobky  Respilon se v čase technologicky posouvají a implementují se do nich změny, které vychází z potřeb našich zákazníků. VK RespiPro druhé generace má plnou certifikaci FFP2.

Využívá nový typ záušních gumiček, které zajišťují maximální komfort při nošení. Nová generace záušních gumiček má kulatý tvar a vyznačuje se velice dobrou elasticitou. Díky tomu netlačí ani neřeže za ušima, a zajišťuje vám tak vyšší komfort při nošení respirátoru.

Balení po 2 kusech nano respirátorů VK RespiPro druhé generace pro vás balíme nově i do sáčků, čímž dochází k menší spotřebě obalového materiálu, což po použití respirátoru znamená méně odpadového materiálu.

Jak antivirový respirátor VK RespiPro druhé generace funguje?

Nano respirátor VK RespiPro druhé generace funguje na bázi dvojité ochrany, kdy nanovlákenná membrána z zachytí viry, které akcelerovaná měď aktivně a konstantně hubí. Díky tomu lze respirátor považovat za samosterilizační a lze jej nosit opakovaně bez žádné další údržby po dobu až jednoho týdne či do doby jeho mechanického opotřebení.

Nanovlákenná membrána respirátoru se skládá z vláken, které jsou až tisíckrát tenčí než lidský vlas. Tato vlákna brání průchodu i těch nejmenších pevných i kapalných částic. Navíc funguje v obou směrech, takže chrání nejen vás, ale zároveň i vaše okolí.

Samosterilizační nanovlákenný respirátor VK RespiPro druhé generace funguje na principu mechanického záchytu částic, kdy nanovlákenná membrána funguje jako síto, které propustí vzduch, ale zastaví škodliviny. Oproti běžnému respirátoru, který funguje na principu elektrostatického náboje, se tak nesnižuje jeho filtrační účinnost zvýšenou vlhkostí při dýchání.

Jak dlouho mohu používat jeden nano respirátor VK RespiPro druhé generace?

Díky samosterilizační funkci lze respirátor VK RespiPro druhé generace sundávat a opět nosit opakovaně podle potřeby. Žádná další péče není nutná.

Za předpokladu, že respirátor používáte 5-6 hodin denně, vydrží vám přibližně jeden týden. Naše doporučení doby nošení respirátoru se nevztahuje k samosterilizační funkčnosti akcelerované mědi, ta stále funguje, ale ke skutečnosti, že při opakovaném používání dochází k opotřebení materiálu respirátoru (možnému rozvolnění záušních gumiček, případnému opotřebení nosního klipu, a co je nejstěžejnější, k možnému rozvolnění face-fitu neboli přilnavosti masky, což považujeme při ochraně dýchacího ústrojí za zásadní).

Certifikace povinné

EU Type-Examination Certificate – certifikát vystavený certifikační autoritou GÉPTESZT v Maďarsku, která potvrzuje, že se produkt VK RespiPro druhé generace řadí mezi respirátory typu FFP2 s filtrační účinností pevných částic nad 94 %. Splňuje evropskou normu EN149:2001 + A1:2009.

EU Prohlášení o shodě – prohlášení vystavuje sám výrobce produktu a informuje o skutečnosti, že byl produkt posouzen dle stanovených norem a zákonů. Je bezpečný a používaný v souladu s těmito doporučeními, normami a zákony.  

Certifikace nad rámec povinností

Test report na deaktivaci virů  – Nelson Labs Virucidal screening test – Testováním akcelerované mědi byla renomovanou americkou laboratoří potvrzena deaktivace virů. 

Test report dle ČSN EN ISO 10993 na stanovení cytotoxicity, kožní dráždivosti, senzibilizace – Státní Zdravotní ústav v Praze, zkušební laboratoři č. 1206, akreditovaná ČIA, centrum toxikologie a zdravotní bezpečnosti testovali produkt dle ČSN EN ISO 10993. Testy prokázaly že je necytotoxický, není kožním dráždidlem a nevykazuje potenciál senzibilizace pro kůži. Tímto prokazujeme, že náš produkt je ve styku s pokožkou naprosto bezpečný.

Jak vybrat správnou velikost respirátoru?

Změřte vzdálenost (v cm) od kraje uší ke kořenu nosu velikost "M" < 12 cm, velikost "L"<16 cm.

VK_respipro_velikosti

 

Podobné produkty

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
7x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
VN Avatar autora | 23.2.2021
Výborně sedí, vlhkost nevadí, dýchání je nejlepší ze všech roušek a respirátorů, co jsem měla. Dokonce je nyní sleva o 140,- Kč a tak si respirátor ještě koupím.
5
Z Avatar autora | 21.2.2021
Výborný respirátor, dobře sedí, koupila jsem opakovaně.
5
ZK Avatar autora | 15.2.2021
Produkty jsou nejlepsi na nasem trhu. Jsme schopni pracovat cely den a mame pocit perfektni ochrany! Dekujeme Kozni ambulance Ricany
5
T Avatar autora | 12.2.2021
Skvěle padne a vypadá.
5
J Avatar autora | 7.2.2021
5.2. dopoledne tu chvíli byly ceny zmetené. V současné době je Preventiko lacinější, než jiné e-shopy, a zvládají dozásobovat. Nakupuji zde opakovaně, spokojenost!